1973'TEN BU YANA…

EAE Şirketler Grubu; elektrik sektöründeki yolculuğuna, 1973 yılında kurmuş olduğu EAE Elektrik ile Güngören'de bulunan fabrikasında başlamıştır. Artan üretim kapasitesi sonucu imalatını, 1995 yılında İkitelli'de ki modern fabrikasına taşımıştır. 2007 yılında ise Esenyurt'da kurmuş olduğu fabrikalarını faaliyete geçirerek, üretim alanını arttırmıştır. 2013 yılında Rusya Aleksandrov da kurduğu fabrikasıyla CIS bölgesinde üretici ünvanını almıştır. 2015 yılında Gebze üretim üssünün ilk yapısı olan Kablo Kanalı fabrikasını, 2017 yılında ikinci adımı olan Aydınlatma fabrikasını, 2019 yılında ise üretim üssünün 3. Fabrikası olan busbar tesisi faaliyetlerine başlamış olup, 4. tesis olarak Elektroteknik ve Makina fabrikasının yapımı halen devam etmektedir.

EAE Grup içinde yer alan tüm şirketler %100 yerli sermayeyle kurulmuş olup, ürünlerin gelişimi şirketlerin bünyesinde yer alan Tubitak onaylı AR-GE merkezleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Her biri alanında uzman kadrosuyla, gücüne güç katan EAE Grup elektrik ürünleri piyasasının önde gelen kuruluşları arasındadır.

Üretim faaliyetlerini ISO 9001 Kalite Yönetim, ISO 14001 Çevre Yönetim, ISO 45001 İş Sağlığı / Güvenliği ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri Standartlarına uygun şekilde sürdürmektedir. Üretmiş olduğu elektrik ürünlerinin dünya standartlarına uygunluğu, DEKRA ve CESI laboratuvarları tarafından yapılan testler sonucunda belgelenmiştir. Bunların yanında yenilikçi bakış açısını 30'un üzerinde patent, 300'ün üzerinde marka ve 100'ün üzerinde endüstriyel tasarım tescilleri ile desteklemektedir.

Kuruluş 1973
270.000 m2 kapalı alan
6 fabrika
100'den fazla ülkeye ihracat
3 AR-GE merkezi

SÜREKLİ BÜYÜME

Kurulduğu ilk günden bu yana hızla büyüyen EAE Şirketler Grubu, 1983 yılında EAE Aydınlatma, 1996 yılında EAE Makina, 2004'de EAE Elektroteknik ve 2009'da EAE Teknoloji şirketini bünyesine dahil ederek, üretimini ve faaliyet gösterdiği alanları giderek genişletmiştir.

Satış ağı her geçen sene daha geniş bölgelere yayılan EAE Şirketler Grubu; 2007 yılında İtalya Milano'da ürünlerinin satış ve pazarlaması için kurduğu EAE İtalya'yı, 2013 yılında Moskova'da EAE Rusya''yı, 2019 yılında EAE Almanya''yı ve 2020 yılında EAE Amerika şirketlerini kurarak global faaliyetlerine hız kazandırmıştır.

GENİŞ BAYİ AĞI

Grubun yurtiçinde İstanbul, Ankara, Konya, İzmir, Bursa ve Gaziantep'de yurtdışında ise Rusya, Dubai, BAE(Birleşik Arap Emirlikleri), Abu Dabi, Bangalore, Mumbai, Yeni Delhi, Hindistan, Cidde, Riyad, Suudi Arabistan gibi birçok ülkede şube ve temsilcilikleri bulunmaktadır. EAE Grup'un İngiltere'den Taiwan'a, 100 den fazla ülkede distribütörü ve yetkili satıcısı bulunmaktadır. Bayilerimiz ve yetkili satış noktalarımız hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Bugün EAE Grup; yıllara dayanan deneyimi ve müşteri odaklı hizmet politikasıyla; Esenyurt'da, İkitelli'de, Gebze'de ve Rusya'da yer alan toplam 6 fabrikasında, 270.000 m2 kapalı alanda gerçekleştirdiği üretimleriyle; dünyanın önde gelen elektrik ürünleri imalatçıları arasında yer almanın haklı gururunu yaşamaktadır.